Czym są solowe lampy?
Jak działa solowa lampa?
Solowa lampa działa na zasadzie jonizacji powietrza. Źródło światła w lampie powoduje, że wokół niej powstaje pole elektrostatyczne, które przyciąga do siebie cząsteczki wody z otoczenia. W wyniku tego powstaje para wodna, która jest jonizowana na powierzchni lampy. W rezultacie do powietrza zostają wprowadzone negatywne jony, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu.
Zalety solowych lamp
Poprawiają jakość powietrza
Solowe lampy wydzielają ujemne jony, które pomagają w oczyszczaniu powietrza z pyłów, alergenów i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu są szczególnie korzystne dla osób cierpiących na alergie, astmę i choroby układu oddechowego.
Odblaski światła łagodzą stres i poprawiają samopoczucie
Jasne, białe światło jest często stosowane w przestrzeni biurowych, jednak może ono powodować zmęczenie oczu i stres. Solowe lampy wykorzystują łagodne światło, które pomaga w usuwaniu napięcia i stresu, poprawia nastrój i zwiększa poziom energii.
Łagodzą objawy chorób układu oddechowego
Lampy solowe wydzielają negatywne jony powodujące, że powietrze staje się bardziej naturalne. Ludzie cierpiący na astmę, alergie i choroby układu oddechowego mogą odczuć ulgę dzięki oczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu.
Relaksujące działanie
Przyjemne, delikatne światło solowej lampy działa kojąco i relaksująco. Jest ono szczególnie przydatne na wieczornych spacerach przy zgaszonym świetle, a także dla osób cierpiących na bezsenność, ponieważ łagodzi napięcie i pobudza sen.Duże solowe lampy to świetny sposób na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach oraz stworzenie przyjemnej i kojącej atmosfery w domu. Dzięki nowoczesnym technologiom i wzornictwu lampy solne stały się elementem nowoczesnego, eleganckiego wystroju.
0