Co to są inteligentne lampy LED?
Lampy LED, które wykorzystują technologie inteligentne, to urządzenia, które w trakcie użytkowania automatycznie dostosowują swoje parametry do zmieniających się warunków. Takie rozwiązania wprowadzają na rynek największym przede wszystkim producenci specjalistycznych oświetleń. Dzięki temu, oprawy oświetleniowe z tej grupy pozwalają na kontrolę żarówki oraz sterowanie nie tylko jasnością, ale także kolorystyką światła.
Jak działa inteligentna lampa LED?
Inteligentne lampy LED wykorzystują różne mechanizmy, aby dostosować swoją pracę do zmieniających się potrzeb. Najczęściej wykorzystywaną technologią jest sterowanie za pomocą aplikacji lub sterowników. Za pomocą tych narzędzi możemy zarządzać żarówką LED, zmieniając jej jasność, kolor, tempo migotania. Do tego wykorzystywane są specjalne sensory, dzięki którym lampa LED wie, jaki jest poziom natężenia światła w pomieszczeniu oraz jaka jest temperatura kolorystyczna emitowanego światła. Na tej podstawie lampy LED inteligentnie regulują poziom jasność żarówek w zależności od potrzeb.
Jakie korzyści przynosi inteligentna lampa LED?
Efektowny wystrój wnętrz
Inteligentna lampa LED to niesamowicie oryginalny dodatek do każdego pomieszczenia. Możemy zawiesić ją w dowolnym miejscu i za pomocą aplikacji kontrolować kolor i jasność światła. Taki element może stać się prawdziwą wisienką na torcie w aranżacji salonu czy sypialni.
Łatwe dostosowanie światła do potrzeb
Dzięki dostosowaniu jasności i barwy światła do aktualnych potrzeb, inteligentna lampa LED pozwala na stworzenie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu. Możemy wybrać miękkie, ciepłe światło w ciągu dnia, aby stworzyć bardziej kameralny i relaksujący klimat. W nocy, możemy sprawić, że lampa będzie emitowała zimne, ale jednocześnie łagodne światło. To rozwiązanie pomoże uniknąć rozjaśniania pomieszczenia jasnym, silnym światłem, co jest szczególnie ważne dla osób, które mają problem z zasypianiem w pełnym świetle.
Efektywne oszczędzanie energii
Inteligentne lampy LED wykorzystując sensory i aplikacje, pozwalają na inteligentne oszczędzanie energii. Możemy zaprogramować lampę w taki sposób, aby utrzymała na stałym poziomie poziom jasności, dzięki czemu unikniemy przesadnej eksploatacji. Dzięki systemom kontroli oświetlenia za pomocą smartfonów lub tabletków, możemy monitorować ile energii zużywamy i w momencie, gdy lampy są niepotrzebnie włączone, wyłączyć je z dowolnego miejsca oraz na dowolne urządzenie. Wykorzystanie wspomnianych urządzeń pozwala na kontrolowanie kosztów zużytej energii oraz pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd.
Podstawa wytwarzania inteligentnych lamp LED
Oprawy LED posiadać mogą różne funkcje, dzięki czemu są w stanie dostarczać potrzebne światło wysokiej jakości. Jakość światła otrzymywana z lamp LED, jest bardzo ważna, ponieważ ma wpływ na samopoczucie i nastrój pomieszczenia. Lampy LED produkuje się w oparciu o trzy technologie:
Hybrydowy rozproszeniowy system EMC
System ten działa w oparciu o rozproszenie światła przez pięć lub siedem diod LED, by uzyskać optymalną jakość oświetlenia. System ten jest stosowany w modelach Desk Lamp oraz w modelach Pendant Lamp.
Rozwiązanie z lampami kierunkowymi
Wykorzystuje się tutaj zwykle jedną diodę LED zamkniętą w oprawce mr16, Gu10, co zapewnia odpowiednie rozproszenie światła wokół oprawy. Taka lampa z powodzeniem zastępuje tradycyjne oświetlenie halogenowe, co w świetle nowych przepisów UE jest szczególnie korzystne.
Matryca z diod LED o wysokiej rozdzielczości
Matryca z diod LED znakomicie sprawdza się w oprawach, gdzie musimy uzyskać szczegółowe, wysokiej jakości świecenie. Większą moc i wydajność możemy osiągnąć poprzez połączenie kilku matryc w jednym wyżej złożonym modelu oświetlenia LED. Świetnie sprawdza się przy oświetlaniu sufitów, korytarzy oraz pomieszczeń biurowych.
0